Historie thajské masáže

thaj1

Kořeny thajské masáže sahají, podle obvyklých zdrojů, cca 2500 let před náš letopočet, tedy do doby, kdy žil Gautama Buddha.

Za zakladatele thajské masáže je považován severoindický lékař Jivaka Kumar Bhaccha (thajsky Shivago Komarpaj), Buddhův současník. Z Indie a ajurvédských základů byla masáž přenesena do Thajska, kde se z ní vyvinula dnes známá thajská masáž, neboli Nuat Boran.

Původně byla thajská masáž součástí léčebného systému tehdejší medicíny a praktikovala se pouze v buddhistických chrámech.
Dnes se obecně rozšířila. Vyučuje se nejen v chrámových školách, ale i v běžných masérských školách a stala se uznávanou metodou udržení dobrého zdraví. Praktikuje se v chrámech, ordinacích, lázních, masérských salonech, ale i v domovech běžných vesničanů.

 

Thajské masáže od Thajských masérek

V salonu Studia Kapa provádí thajské masáže rodilé thajské masérky.
Tato volba je nejen stylová, ale Thajci mají k doteku mnohem blíže než my Evropané, je pro ně přirozený a kulturou a výchovou není nijak potlačován. S Thajskými masážemi začínají často už v raném mládí a absolvováním akreditované školy jen doladí toto umění k dokonalosti.
 

Thajská masáž zad a šíje

thaj2
Thajská masáž zad a šíje je souborem účinných technik, pomáhajících při bolestech zad a šíje.
Kombinací olejové masáže a akupresurních technik dojde k odstranění blokád a uvolnění napětí.

Masáž zad a šíje lze doporučit opravdu každému. Těžko se najde někdo, koho by záda nebolela. Zvláště indikovanou skupinou jsou však lidé se sedavým zaměstnáním u počítače nebo za volantem.

 

Thajská olejová Aroma masáž

thaj3
Thajská olejová aromaterapeutická masáž je mírnější formou thajské masáže, užívá se olejů a třecích hmatů v kombinaci s akupresurními tlaky.

Masáž přináší uvolnění svalového napětí celého těla a relaxaci při vůni exotických silic z masážních olejů. Na výběr mnoho vůní rozličných typů, např: citrusově svěží Bergamot, relaxační Levanduli, exotické vůně thajských květů Rachawadee a Moke flower, a další.

 

Bylinná thajská Královská masáž

thaj4
Královská bylinná masáž je kombinací tradiční thajské masáže, olejové masáže a přikládání speciálních horkých bylinných váčků, naplněných bylinkami podle starých receptur.

Plátěné váčky, naplněné směsí bylin, se nahřejí v parní lázni a přikládají na místa, kde se hromadí stres a napětí. Bylinky napomáhají uvolnění a odbourání stresu, teplo připraví ztuhlé a bolavé svaly na následující masáž.

 

Thajské masáže - Varianty

  

  • 60 min

  • základní, leč zkrácená verze

  • 90 min

  • plná, nekrácená thajská masáž

  • 120 min

  • kompletní a důkladnější péče pro labužníky

 

 

Thajské masáže - Ceník

Minuty 60 min 90 min 120 min
Thajská tradiční masáž 590,-Kč 750,-Kč 990,-Kč
Aroma Oil 690,-Kč 990,-Kč 1.200,-Kč
Královská (Herbal) 790,-Kč 1.190,-Kč 1.290,-Kč
Masáž nohou 590,-Kč 750,-Kč 1.090,-Kč
Antistres 590,-Kč 750,-Kč 1.090,-Kč
Masáž zad a šíje 590,-Kč 750,-Kč 1.090,-Kč
VIP 5x520,-Kč 5x680,-Kč 5x1.000,-Kč
2.600,-Kč 3.400,-Kč 5.000,-Kč
 
Banner
Banner
Banner